Kontakt oss

Du kan kontakte våre sykehus og klinikker via telefon, e-dialog, vanlig post og ved oppmøte. 

For øyeblikkelig hjelp ring 113.

​Sentralbord: ​ 78 96 70 00

Gjelder alle henvendelser til våre avdelinger. Følg talemenyen.​

Andre nummer: 

Henvendelser som gjelder din time 

For endring, avbestilling eller spørsmål rundt din time​ ring 78 96 70 00 og gjør så følgende: 

  • For Hammerfest eller Kirkenes sykehus: Velg først rett behandlingssted, velg så tastevalg 2. 
  • For Klinikk Alta eller Sámi klinihkka: Velg først rett behandlingssted, velg så avdelingen du har time hos. 

Du kan også logge deg på «helsenorge.no» og se alle timene sine ved sykehuset her.  Du vil kunne bekrefte og sende meldinger med spørsmål rundt timen. Vanlig svartid er 1-2 arbeidsdager. 

Du logger deg inn på https://helsenorge.no/ og finner din time under "timeavtaler". ​

Postmottak

Finnmarkssykehuset HF
Sykehusveien 35
9601 Hammerfest

postmottak@finnmarkssykehuset.no
(Send aldri personopplysninger i e-post)

eDialog
(for sikker kommunikasjon med Finnmarkssykehuset)

Send sikker post via eDialog

​Finnmarkssykehuset har tatt i bruk tjenesten eFormidling (Digipost, Altinn, eBoks og epost) og eDialog, så nå kan både bedrifter og privatpersoner sende oss brev og dokument via en sikker kanal. Vi sender i hovedsak brev via denne tjenesten, men noen unntak. 

Post som ikke inneholder sensitive opplysninger

Post som ikke er pasientrettet eller som ikke inneholder sensitive opplysninger kan sendes til oss via epost: postmottak@finnmarkssykehuset.no

Post som inneholder sensitive opplysninger

Pasientopplysninger og sensitive opplysninger skal sendes til oss via eDialog.

Ettersom sendinga blir kryptert, kan også konfidensielle opplysninger og informasjon som er underlagt taushetsplikt (pasientopplysninger) sendes via eDialog.

Hvordan logge inn på eDialog


 
For å bruke tjenesten, må du logge på/autentisere deg ved hjelp av ID-porten (MinID, BankID m.m)
Når du har logget deg inn, fyller du ut skjemaet og laster opp dokumentene du vil sende oss.

Slik fyller du ut skjemaet

  • Velg om du er privatperson/innbygger (fødselsnummer) eller om du representerer en bedrift (organisasjonsnummer).
  • Obligatoriske felt er merket med * (rød stjerne).
  • Tittel: Her skriv du hva sendingen din gjelder (overskrift).
  • Kommentar: Her gir du en mer utfyllende beskriving av sendingen din.
  • Sensitiv post: merk om innhold er sensitiv eller ikke
  • Husk å laste opp relevante vedlegg som (inntil videre) må være i PDF-format.
  • Klikk på "Send forsendelse" - sendingen blir kryptert og sendt direkte til sak-/arkivsystemet vårt
  • Du får kvittering med referansenummer på e-post (fra svarut.ks).

Slik kan du gjøre om et dokument til PDF-format

  • For Word-dokument velger du "Lagre som" og deretter filtype PDF.
  • LibreOffice og OpenOffice har egen knapp på verktøylinja som heter "Eksporter til PDF".
  • Har du ett bilde, kan det limes/legges inn i ett (Word/Openoffice o.l) dokument og deretter lagres som PDF.

Postadresser og faktura

Alta

Finnmarkssykehuset
Psykisk avhengighet og rus
Postboks 1294
9505 Alta

(VPP Alta, BUP Alta, Døgnenhet Alta)

Finnmarkssykehuset
Somatisk avdeling
Dr. Kvammes vei 21
9510 Alta

Hammerfest

Finnmarkssykehuset
Hammerfest sykehus
Sykehusveien 35
9601 Hammerfest

(Hammerfest sykehus)

Finnmarkssykehuset
Sykehusveien 28
9601 Hammerfest
(VPP Hammerfest, BUP Hammerfest)

Karasjok

Postadresse
Finnmarkssykehuset HF
Postboks 255
9735 Karasjok

Besøksadresse

Spesialistlegesenteret, VPP og døgnenheten
Ávjovárgeaidnu 182, 9730 Karasjok

Finnmarkssykehuset SANKS
Stuorraluohkka 34, 9730 Karasjok

(Ungdomspsykiatrisk enhet (UPA), Barne- og ungdomspsykiatrisk poliklinikk (BUP), Tverrfaglig spesialisert behandling i rus- og avhengighet (TSB), SANKS Familieavdeling)

Kirkenes

Finnmarkssykehuset (besøksadresse)
Kirkenes sykehus
S
kytterhusveien 2
9900 Kirkenes

(Kirkenes sykehus, 
VPP Kirkenes, BUP Kirkenes)

Postadresse
PB 410
9915 Kirkenes

Tana

Finnmarkssykehuset
Maskevarreveien 1
9845 Tana

(VPP Tana, Døgnenheten Tana)

Fakturaadresse

Finnmarkssykehuset HF
Fakturamottak
Postboks 3231
7439 Trondheim

invoice.3231@kollektor.no

Har du spørsmål om faktura?

Pasienter: kontakt behandlingsstedet
Leverandører: kontakt regnskap@finnmarkssykehuset.no
eller se mer informasjon hos Helse Nord:

For leverandører

Administrasjon og ledelse

Foretaksledelsen

Service, drift og eiendom

Ole Martin Olsen
Drift- og eiendomssjef
T 78 96 98 59 | M 99 15 38 51ole.martin.olsen@finnmarkssykehuset.no

 

———

Ståle Linnes
Avdelingsleder TDS vest 
(drift og vedlikehold, medisinteknisk, kjøkken, renhold, bolig og sentralbord)
M 95 55 37 17 | stale.linnes@finnmarkssykehuset.no

Martin Bølgen
Avdelingsleder KST, Rådgiver IKT
975 17 102 | martin.bolgen@finnmarkssykehuset.no

Kristin Sivertsen
Avdelingsleder TDS øst 
(drift og vedlikehold, medisinteknisk, kjøkken, renhold og bolig)
T 78 96 98 73 | M 959 90 507 | kristin.sivertsen@finnmarkssykehuset.no

Frode Larsen
Avdelingsleder FU 
406 45 417frode.larsen@finnmarkssykehuset.no 

TDS = Teknisk, drift og service | IKT = Informasjons- og kommunikasjonsteknologi | FU = Forvaltning og utvikling

Fag, forskning og samhandling

Vivi Brenden Bech
Kvalitet - og utviklingssjef 
78 96 99 93 | 480 28 283 | vivi.brenden.bech@finnmarkssykehuset.no

———

Harald G. Sunde
Medisinsk fagsjef
78 96 99 85 | M 908 31 337 | harald.gunnar.sunde@finnmarkssykehuset.no

Mette Kjær
Forskningsleder
M 467 77 368 | mette.kjaer@finnmarkssykehuset.no

Line Strømhaug Grongstad
Kvalitetsleder
T 78 96 99 91 | M 400 43 089 | Line.Stromhaug.Grongstad@finnmarkssykehuset.no

Økonomi, analyse og utbygging

Økonomisjef
Lill Gunn Kivijervi
78 96 99 21 |lill-gunn.kivijervi@finnmarkssykehuset.no

Solfrid Nicolaysen
Regnskapssjef
T 78 96 99 17 | solfrid.nicolaysen@finnmarkssykehuset.no

Personal og organisasjon

Kenneth Grav
HR-sjef 
T 78 96 99 01 | M 957 33 944 | kenneth.grav@finnmarkssykehuset.no

———

Hilde Ingebrigtsen
Avdelingsleder HR Lønn
T 78 96 99 67 | Hilde.Ingebrigtsen@finnmarkssykehuset.no

Evy Adamsen
Prosjektleder, legerekruttering
957 45 134 | Evy.Adamsen@finnmarkssykehuset.no

Utbygging

Espen Hansen 
Prosjektsjef 
 91 74 10 74 |espen.halvard.hansen@finnmarkssykehuset.no

Foretakssekretariatet

Beate Juliussen
Administrasjonssjef
T 78 96 99 51 | M 900 38 119 | beate.juliussen@finnmarkssykehuset.no

Rolf-Ole Frantzen
Rådgiver/arkivleder
T78 96 99 49 | M 402 42 799 | Rolf-Ole.Frantzen@finnmarkssykehuset.no

Ann-Helen Zachariassen
Arkivmedarbeider
T 78 96 99 48| ann-helen@zachariassen@finnmarkssykehuset.no

Astrid Balto Olsen
Foretakskonsulent
T 78 96 99 52  | astrid.balto.olsen@finnmarkssykehuset.no

Kommunikasjon og samfunnskontakt

Eirik Palm
Kommunikasjonssjef
976 19 594Eirik.Palm@finnmarkssykehuset.no

Malene Nicolaysen
Kommunikasjonsrådgiver
971 00 342 | malene.nicolaysen@finnmarkssykehuset.no

Tillitsvalgte

Last ned oversikt over alle tillitsvalgte i Finnmarkssykehuset her

Fant du det du lette etter?